Шановні мої, любі батьки!!!

НЕ балуйте мене, ви мене цим псуєте. Я дуже добре знаю, що не обов’язково давати мені все, що я прошу. Я просто випробовую вас.

НЕ бійтеся бути вимогливими зі мною. Я віддаю перевагу саме такому підходу. Це дозволяє мені визначити своє місце.

НЕ покладайтеся на силу у стосунках зі мною. Це привчить мене до того, що зважати слід лише на силу. Я відгукнусь з більшою готовністю на ваші ініціативи.

НЕ будьте непослідовними. Це збиває мене з пантелику і змушує вперто намагатися у всіх випадках залишати останнє слово за собою.

НЕ давайте обіцянок, яких ви не можете виконати – це похитне мою віру у вас.

НЕ піддавайтесь на мої провокації, коли я кажу або роблю щось тільки для того, щоб роздратувати вас. А то надалі я намагатимуся досягти ще більших перемог.

НЕ засмучуйтесь занадто від моїх слів: «Я вас ненавиджу». Я не це маю на увазі. Я просто хочу, щоб ви пошкодували про те, що зробили мені.

НЕ змушуйте мене почувати себе меншим, ніж я є насправді. Я відіграюся над вами за це, ставши «плаксою» і «скиглієм».

НЕ робіть для мене і за мене те, що я у змозі зробити сама: я використовуватиму вас як обслугу.

НЕ дозволяйте моїм «поганим звичкам» притягувати до мене надмірну частку вашої уваги. Це тільки надихне мене на їх продовження.

НЕ нарікайте на мене у присутності сторонніх людей. Я зверну більше уваги на ваше зауваження, якщо ви скажете мені все спокійно віч-на-віч.

НЕ намагайтеся обговорювати мою поведінку у самий розпал конфлікту. За деякими об’єктивними причинами мій слух притупляється в цю мить, а бажання співпрацювати з вами зникає. Буде краще, якщо ми поговоримо про це пізніше.

НЕ намагайтеся читати мені повчання та нотації. Ви будете здивовані, дізнавшись, що я чудово розумію, що таке «добре» і «погано».

НЕ змушуйте мене відчувати, що мої вчинки – смертельний гріх: я маю навчитися припускатися помилок, не відчуваючи при цьому, що я ні на що не здатна.

НЕ вимагайте від мене пояснень, навіщо я це зробила: я інколи сама не розумію, чому чиню так, а не інакше.

НЕ піддавайте надто великому іспитові мою чесність: залякана, я легко перетворюся на брехуна.

НЕ забувайте, що я люблю експериментувати: саме так я пізнаю світ, тому, будь ласка, змиріться з цим.

НЕ захищайте мене від наслідків моїх власних помилок: я вчуся на власному досвіді.

НЕ звертайте занадто багато уваги на мої маленькі хвороби. Я можу навчитися отримувати задоволення від поганого самопочуття, якщо це привертає до мене стільки уваги.

НЕ намагайтесь здихатись мене, коли я ставлю відверті запитання: якщо ви не будете давати на них відповіді, я шукатиму інформацію деінде.

НЕ натякайте ніколи, що ви – досконалі і безгрішні: це дає мені відчуття марності спроб зрівнятися з вами.

Нехай мої страхи не викликають у вас надмірного хвилювання, інакше я буду лякатися ще більше: покажіть мені, що таке мужність.

НЕ забудьте, що я не можу успішно розвиватися без розуміння і підбадьорення.

НЕ забувайте поділитися зі мною своїми досягненнями і невдачами, тоді і я відкриватиму вам свої таємниці, чекатиму вашої поради, підтримки.

СТАВТЕСЯ ДО МЕНЕ ТАК, ЯК ВИ СТАВИТЕСЬ ДО СВОЇХ ДРУЗІВ. ТОДІ Я ТЕЖ СТАНУ ВАШИМ ДРУГОМ. Я вчуся, наслідуючи приклади, а не під впливом критики.

І крім того, я вас так сильно люблю. Будь ласка, ставтеся до мене з такою ж любов’ю.

Кiлькiсть переглядiв: 2877